Uverejnené

Najnovšie módne trendy 2024

Najnovšie módne trendy 2020

Celosvetová módna platforma na vyhľadávanie Lyst.com začiatkom roka 2020 zverejnila veľkú analýzu, v ktorej skúmala najnovšie tendencie správania zákazníkov a trendov v oblasti „aktívnej“ módy. Zmonitorovaním správania viac ako 104 miliónov ľudí pri online nákupoch na internetových stránkach približne 12-tisíc značiek a internetových obchodov zistila, akým smerom sa budú vyvíjať trendy v „aktívnej“ móde, ktorá však bude nositeľná aj počas bežných dní ako komfortnejšia a funkčnejšia alternatíva každodenného oblečenia. Zo skúmania správania zákazníkov módna platforma zistila, že trendom na rok 2020 bude tvarovacie oblečenie, taktiež oblečenie na viac príležitostí, jednodielne kúsky, zvieracie vzory a v neposlednom rade ekologickosť oblečenia.

…držať všetko pevne na mieste…

Vyhľadávanie legín, ktoré dokážu upraviť vzhľad dolnej časti tela a držať všetko pevne na mieste, podľa webu Lyst.com stúplo až o 392 percent. Veľký dopyt je hlavne o legíny s extrémne vysokým pásom. Tie veľmi rada propaguje speváčka a herečka Jennifer Lopez, ktorú občas nazývajú „matkou športových legín“. Tvarovanie a spevnenie sú vlastnosti, ktoré zákazníci v posledných mesiacoch požadujú od oblečenia na cvičenie.

Na vzostupe?

Na vzostupe sú tiež trend vyhovujúci odvážnejším ženám, a to overaly na cvičenie, ktoré sa dokonalé prispôsobia krivkám. Najčastejšie ich používajú pri cvičení jogy alebo ako spodný kúsok doladený svetrom alebo kabátikom. Sú praktické najmä v tom, že sa pri cvičení nemusíte myslieť na to, či vám pri nejakej polohe tričko odkryje bruško alebo sa vám pri naťahovaní zošmyknú tepláky. Prehodením trička cez overal vytvoríte praktický a efektívny športový outfit.

Ďalším trendom na rok 2020 je  oblečenie na viac príležitostí .V dnešnej dobe je v podstate každý kúsok športového oblečenia vhodný na rôzne druhy aktivít. Niektoré sú natoľko neutrálne, že si ich môžete obliecť do práce a následne si to namieriť do fitnescentra. Využiteľnosť oblečenia na rôzne aktivity je šetrnejšie k prírode aj k peňaženke.

Zvieracie vzory, ekologickosť

Zvieracie vzory sú trendom, ktorý je na vzostupe aj tento rok. Skombinovanie  podprsenky s leopardím vzorom a legín so vzorom zebry nie je ničím netypickým a toto oblečenie zároveň opticky zakryje nedokonalosti na postave.

Ekologickosť je stúpajúcim trendom vo všetkých možných oblastiach života a stotožňujú sa stým aj výrobcovia oblečenia. Veľké množstvo svetových značiek vytvorilo nové kolekcie oblečenia a doplnkov z recyklovaných, organických a certifikovaných materiálov.

Pozri si najpredávanejšie: